Epilace cukrovou pastou

Bio_epil_Sugar_paste_(2)
Po hladkých nohách na co nejdelší dobu toužíme snad všechny, obzvlášť v létě, kdy ukazujeme nejvíce kůže. V recenzi na cukrový peeling jsem se zmínila, že bych se chtěla naučit epilaci cukrovou pastou doma. A opravdu jsem od té doby s cukrovou pastou experimentovala.
I přesto, že naučit se techniku epilace cukrovou pastou není zrovna jednoduché, výsledný efekt odstraňování chloupků cukrovou pastou byl pro mě opravdu velkou motivací.

Epilace cukrovou pastou

Když jsem poprvé vyzkoušela epilaci cukrovou pastou v salonu, přesvědčila jsem se na vlastní oči, že tato metoda odstraňování chloupků je vhodná pro citlivou pleť a efekt hladké pokožky trvá v porovnání s klasickým holením žiletkou týdny, ne hodiny. Co se týče bolesti při trhání, postup epilace cukrem je v porovnání s epilací voskem mnohem šetrnější a téměř bezbolestný – chloupky se totiž odstraňují po směru růstu. Protože jsem svou první epilaci cukrovou pastou absolvovala po dlouhodobém holení žiletkou, které způsobí růst poměrně silných a hustých chloupků, vytrhávání jsem samozřejmě cítila. Následně po epilaci cukrovou pastou však chloupku narůstají mnohem slabší, takže s každým dalším opakováním je vytrhávání cítit méně.

Cukrová pasta – DIY nebo kupovaná?

Cukrovou pastu si můžete uvařit i doma. Mrkněte na video tutorial, podle kterého jsem se přípravu cukrové pasty naučila já. Pokud se necítíte na domácí přípravu dle receptu, doporučuji koupit si cukrovou pastu Bio Epil značky Purity Vision.
Ať už vyzkoušíte vlastní přípravu cukrové pasty nebo produkt Bio Epil, jsem zvědavá na vaše zkušenosti, napište mi!

Přečtěte si mé další kosmetické recenze

 

[adrotate banner=”37″]