Ohlédnutí za zimou 2020

Lokace: ZÁMECKÝ PARK MORAVSKÝ KRUMLOV
Foto: CHIC COCKTAIL

kabát a kalhotová sukně Secondhand Kejík, vínové boty Timberland, kabelka F&F, náušnice Dalu Woman Store

Pozítří přichází jarní rovnodennost 2021 a za okny právě střídavě sněží a svítí sluníčko. Nacházím ve starší složce tyto fotky a s nimi vzpomínám na podzim a zimu 2020/2021. V září 2020 jsem musela mít nějakou intuici, ostatně jako většina z nás, že se svět kolem nás ještě více promění a zůstala jsem tehdy na dovolené u rodiny v Moravském Krumlově trochu déle, a pak ještě trochu déle, a pak přišly Vánoce a nový rok.

Na to vše, nyní izolovaná v místě svého bydliště bez možnosti rodinu navštívit, vzpomínám jako na nejlepší instinktivní rozhodnutí za poslední půl rok. V lednu, kdy jsem se vrátila do Brna, mě vůbec nenapadlo, že se do Krumlova dalších pár měsíců za blízkými nepodívám.

Změna je jediná životní jistota

Vše kolem nás nám dokazuje, že jediná konstanta, na kterou se můžeme v životě spolehnout, je ZMĚNA. My si přesto nadále přejeme, aby byl svět jako dřív.

Změnili jsme pracovní prostředí. Většina z nás opustila pracovní místo, kde jsme dříve čekali na konec pracovní doby, na pátek, až si pípneme a půjdeme konečně domů. Nyní jsme doma a chtěli bychom zpět tam, kde se nám občas při přesčasech zastesklo po domově a rodině.

Pojem domov jako místo, kde se cítíme nejlépe, se také změnil. Dokonce dokážeme říct, že jsme uvězněni v našich domovech. Také přesně víme, jak by se, jak ji nazýváme, současná (i když už víc než rok trvající) situace měla řešit. Samozřejmě vždy jinak než to za nás vymysleli a schválili. Máme pocit, že z nás někdo udělal oběti, sebral nám práci, radost, peníze, zábavu, naději, často i život někoho blízkého. Ano, z určitého úhlu pohledu je to takhle možné chápat.

 

Začít u sebe

Ale pak je tu také možnost uvědomění si toho, že jsme tu každý za sebe. Pokud chceme změnit své pocity, práci, výdělky, vztahy, přístupy, nálady, budoucnost naší planety,… jedinou opravdu efektivní možností je ZAČÍT U SEBE. Uklízet v sobě i kolem sebe, učit se nové věci, které fungují a propustit ty, které už nefungují, učit se akceptovat to, co nemůžeme změnit a pracovat na tom, co změnit můžeme.

V moc příjemném rozhovoru s koučkou a terapeutkou Lucií Mucalovou Sebevědomí & rovnováha na home office jsme si povídali o tom, jak nezbytné jsou nyní pro nás všechny každodenní rutiny, jak moc je nyní důležitá péče o sebe. Abychom mohli péči a lásku dávat, musíme ji nejdříve dopřát sami sobě. Když jsem se vás, Chic žen, v několika malých průzkumech na sociálních sítích ptala, jestli se i doma hezky obléknete, nalíčíte, nosíte šperky, většina odpovědí byla negativních s tím, že hezké věci si šetříte na to, až ta současná (již více než rok trvající!) situace přejde.

Osobitý styl i na home office

Nicméně, mám obrovskou radost, že se našlo i pár z vás, které jsem inspirovala sdílením outfitů, co oblékám na práci z domova s vysvětlením, jak třeba i rtěnka, účes, šperk ovlivňuje naši soustředěnost na práci. Potvrzujete mi, že to testujete a opravdu cítíte rozdíl.

A k mému zimnímu outfitu mohu jen říct, že i když jsem ho zdaleka neunosila tak, jak bych si přála a častěji než do kavárny zavítal “plyšový” kabát a vlněné culottes do drogérie a pro chleba, rozhodně nezůstali ve skříni čekat na lepší časy. Protože není lepší příležitost než přítomný okamžik.