10 věcí, které nás období pandemie učí o módě

FOTO: TOM DILHOF

LOKACE: Legální stěna FC Dosta Bystrc

Outfit: Rouška šitá z látkového pytlíku od zboží Emporio Armani, podprsenka Marlies Dekkers z La Marque, kalhoty “kulotky” ze Secondhand Kejík


Svět se najednou obrátil naruby. Jsme o takový kus jinde než začátkem roku 2020. Náš úhel pohledu na svět kolem nás se posunul ve všech aspektech. Jako osobní stylistka se zabývám módou, stylem a ženstvím. Sepsala jsem 10 pozitivních věcí, které nás období pandemie učí o módě a zevnějšku.

1. Začali jsme šít a vrátili se k manuální zručnosti.

2. Podporujeme lokální značky a secondhandy. Lépe rozmýšlíme, za co utratíme nebo si dokážeme vystačit s tím, co máme.

3. Jsme vděčnější za to, co máme, včetně šatníku, a motivovaní jej efektivně využívat.

4. Učíme se minimalismu. Redukujeme zbytečné výdaje i nefunkční věci ze skříně. Uklízíme ve skříni. I v sobě.

5. V karanténě jsme měli neustále na očích nejen členy domácnosti, ale i sebe. Situace nám znemožnila utéct před komplikacemi a naučila přijmout sebe, i druhé.

6. V období omezeného vycházení jsme se naučili pečovat každý den o sebe jen a pouze pro sebe.

7. Pomáháme, darujeme, swapujeme. Dříve jsme možná měli pocit, že bez některých věcí nemůžeme žít. Nyní na ně nahlížíme střízlivěji.

8. Méně vyhazujeme, více opravujeme. Zašíváme, lepíme, renovujeme…

9. Při práci z domu jsme si možná přišli i na to, jaký vliv má upravený zevnějšek na naši výkonnost a že má moc udržet nás produktivní i v domácím prostředí.

10. Blahobyt je pomíjivý. Krásné šperky, luxusní kabelky, drahé značkové věci v krizovém období Covid 19 ztratili svou cenu. Vážíme si jich najednou jinak. Při koupi nyní jdeme po hlubším smyslu. Jak etická byla výroba toho, co kupuji? Pomůže můj nákup i někomu dalšímu?

Přidáte do komentáře váš poznatek na téma Co pozitivního nás období pandemie učí o módě, zevnějšku i nitru?