Šatníkové minimum

Základy šatníku

Milé Chic ženy, přejdu rovnou k věci a dám vám úžasnou bojovou otázku, která možná způsobí, že se celé opotíte jen při představě, že by k takové situaci mělo dojít. A zároveň vám slibuji, že následně vám dám přesný návod na přežití.

Kdybyste si mohla nechat jen 10 kousků oblečení z vašeho šatníku a 5 doplňků,

a přitom dál fungovat ve vašem životě jako doposud, které by to byly?

Jestli jste právě teď přijala výzvu a odkráčela do šatníku s tím, že stejně nosíte více méně dokola vaše osvědčené kousky, kterým jen občas přidáváte šmrnc módními trendy, gratuluji, úkol je pro vás hračka. Prostě by ve vaší skříni zbyly jen ty oblíbené jistoty. Zdá se, že máte v šatníku základní nadčasové kousky. Mám z vás teď úplně radost a nejraději bych se k vám pozvala mrknout se, v jaké podobě jste základy šatníku ve svém životním stylu uchopila vy.

Možná vám ale moje otázka pořádně zvýšila tepovku a říkáte si, jak se máte proboha rozhodnout pro takovou hrstku věcí, když jste dosud potřebovala nadupanou skříň, aby bylo z čeho ráno vybírat. Vážně? Jak se vám při oblékání daří? Nosíte opravdu vše, co v šatníku máte? Nebo i přes zdánlivě bohatý obsah skříně kolikrát nevíte, co na sebe a připadá vám, že tam pořád něco chybí, abyste ráno rychle zhodnotila, co vás ten den čeká za aktivity, sáhla po dvou třech ramínkách a bylo vystaráno?

Pak je také možnost, že se už známe, třídili jsme spolu šatník nebo jste navštívila můj kurz Osobní styl a hlásíte se jako Hujer s tím, že to tajemství deseti kousků, kterým se říká základy šatníku už znáte a že vám změnilo život.

Já si moc přeji, abyste kouzlo přítomnosti základních kousků v šatníku objevily všechny.

Šatníkové minimum

Dům bez základů nepostavíte, i kdybyste měly všechno ostatní, protože by jednoduše neměl podporu, nefungoval by. Úplně stejně je to s šatníkem, pokud v něm chybí univerzálně kombinovatelné nadčasové minimum. V šatníku s klientkou nejdříve vždy kontroluji, zda je přítomen… úplně minimální základ, který jsem si pracovně nazvala Šatníkové minimum. Je to první krok při třídění šatníku a já mám tašku se svým Šatníkovým minimem vždy s sebou pro jistotu, že by se nám nepodařilo ho ve skříni klientky najít. A to proto, abych mohla ukázat, jak si minimum vystačí samo a jak se zákonitě vždy nejméně jeden kousek z tohoto pidi základu najednou hodí i k té nejšílenější věci, kterou vyloví klientka z šatníku s tím, že netuší, k čemu ji nosit.

Mě nedostanete, mám silné zbraně. A vy je můžete mít taky.

Mrkněte na seznam Šatníkové minimum a nechte si poslat svůj tahák do skříně v podobě pro tisk.

Postavte pevné základy

Mohu vám o základech šatníku básnit dál, ale nejvíc vás přesvědčí vaše vlastní zkušenost. Připravte si seznam Šatníkové minimum, otevřete skříň a hledejte poklady. Níže ještě pár dalších užitečných informací, které by se vám mohly při třídění šatníku hodit.

Ideální základy šatníku jsou:

  • neutrálních barev, aby se vám jednoduše kombinovaly se zbytkem šatníku
  • klasického střihu, aby se daly skvěle vrstvit a vynikly vedle nich vaše stylové kousky
  • lichotící vašemu typu postavy – pokud si nevíte rady např. s ideálním střihem kalhot pro váš typ postavy, nemusíte být na třídění šatníku sama a neváhejte mě kontaktovat 
  • z kvalitních materiálů, jelikož jsou alfou a omegou vašeho šatníku a musí vydržet
  • padnoucí velikostně, takže při každé změně postavy prioritně vyzkoušejte, jak se to projeví na vašem základu
  • pohodlné, protože jen tak nám budou sloužit dobře – pokud máte např. alergii na vlnu, váš nadčasový svetřík pořizujte z materiálu, který vám je příjemný
  • bez skvrn a vad, tzn. pokud tu bílou košili spotřebujete, jděte pro novou nebo v rovnou dvě do zásoby

Každou položku ze seznamu Šatníkové minimum, kterou najdete ve vaší skříni, vyndejte a pověste na štendr nebo rozložte na postel, to platí i pro doplňky. Vyzkoušejte na sebe všechny kombinace, které vás jen napadnou a každý outfit si před zrcadlem vyfoťte. To vám skutečně pomůže, až se budete při nákupech rozhodovat, jestli máte úlovek k čemu nosit. Nebo si můžete fotky vytisknout a outfity nalepit jako tahák do skříně.

Vyřešený základ šatníku vás povzbudí a namotivuje. Už nikdy nebudete mít problém se obléct. Vaše sebevědomí v šatníku se zvýší.

PS: A ještě vám prozradím jeden můj tajný tip. Když si po vaší outfitové párty třídění šatníku budete své základní kousky ukládat zpět do skříně, oddělte nebo odlište je od zbytku šatníku. Čím výrazněji, tím lépe. Mně se osvědčilo používat na základy šatníku ramínka v bílé barvě. Když spěchám nebo nemám fantazii, zasvítí na mě mezi haldou dalšího oblečení a já vím, že když v té rychlosti chmacnu bílé ramínko, mám vždy zaručeně funkční outfit bez přemýšlení.

 

Videokurz Šatníkové minimum

Moje šatníkové minimum

Ve videu Moje šatníkové minimum ukazuji moje základy, na které se mohu spolehnout a které se mi skvěle kombinují se zbytkem mého šatníku. Věřím, že pro vás budou inspirací.