Sebevědomí v šatníku

Chceš-li poznat ženu, nahlédni do jejího šatníku

Milé Chic ženy, často se vás ptám, jaký vztah máte ke svému šatníku, resp. jak moc se kamarádíte se svou skříní. Potvrzuje se mi, že toto téma je pro nás ženy velmi citlivé. Vlastně je to podobně osobní dotaz jako “co máte ráda na své postavě?” Tak schválně. Zkuste si odpovědět na tyto dvě otázky. Co vás napadne jako první spontánní pocit:

Jak se cítíte ve svém šatníku?
Co se vám líbí na vaší postavě?

Nemám nic na sebe

V ideálním případě milujete svou postavu, i to, do čeho ji oblékáte, a ještě vás to ohromně baví. Já od svých klientek slýchávám méně pozitivní sebereflexi. Obracíte se na mě, protože se necítíte nejlépe ve svém těle, ani v šatníku. A je mým posláním stylistky pomáhat vám najít v sobě rovnováhu v momentě, kdy (dle vašich slov) ve skříni NIC nemáte a na vaší postavě se vám líbí jen vaše oči. A bohužel tím asi nemyslíte to stejné, co muži, když říkají: “ta má ale pěkný voči”.

Komunikuji s vámi ještě předtím, než se osobně potkáme. Před kurzy Osobní styl, šatníkem či společnými nákupy vám posílám dotazník. A promiňte mi to, že si vás pak zpětně trochu dobírám, jak můžete (a ještě psanou formou černé na bílém) reagovat na mé milé a pozitivní “Co vás baví ve vašem šatníku? Co ráda vyzdvihujete na vaší postavě?” stylem: “Nic. Mám problém, že na mojí postavě všechno vypadá divně, takže v šatníku nemám nic kloudného na sebe”.

Stejně jako dům nestojí bez pevných základů, i váš šatník je třeba postavit na základních kouscích, které jsou univerzálně kombinovatelné. Mrkněte na video, jak vypadá šatníkové minimum v bezplatné části Videokurzu POSTAVA & SEBEVĚDOMÍ.

Objevte své poklady

Vidíte, jak vaše vnitřní nastavení vlastního obrazu souvisí s šatníkem? Pokud budete aktivně pracovat s obsahem vaší skříně, posune vás to blíže k sobě, a to se projeví i na vašem sebevědomí a vztahu k vlastnímu tělu. A samozřejmě i v dalších aspektech vašeho života. Cesta k lepší sebejistotě prostě váš šatník nemine.

Téma šatník je neskutečně obsáhlé a proto vám chci předat vše, co jsem se o něm dosud naučila a také prožila ve vašich šatnících. Nicméně, než se do toho pustíme, ujasněme si jednou provždy toto:

  1. V každé skříni je NĚCO skvělého na sebe, i v té vaší. Jen tu možnost musíte připustit. Zkrátka je to přesně tak, jak vám to říká váš partner: Jak můžeš před plnou skříní říct, že nemáš co na sebe?

  2. Každá z vás má na své postavě, a tím myslím tu část těla od krku dolů, krásné partie, které stojí za to vyzdvihnout.

Ve vašem šatníku, na sobě i v sobě máte cenné poklady. Čím víc budete sama chtít, tím víc jich objevíte.

Tááák, a teď zkuste odpovědět na úvodní dvě otázky znovu, a rovnou do komentáře níže. Upřímně, ale s rozmyslem a sebeúctou.