Vyberte si nejlepší kabát pro svůj typ postavy

Nastává opět čas přezout (auta i boty) a vyměnit trenčkot a křivák za pěkně teplý vlněný kabát. Dávno tomu není tak, že v zimě se schováte do něčeho bez tvaru a není nutné vypadat dobře, hlavně že nezmrznete. Naopak! I zimní kabát může být kousek, který lichotí vašemu typu postavy. Stačí si vybrat ten správný dle vašeho typu postavy. Rozhodování ulehčí tento přehledný návod včetně doporučených produktů, které jsem vybírala z eshopu answear.cz, kde z široké nabídky vždy seženu, co potřebuji pro klientky Stylové poradny i pro sebe. A pokud stále tápete, jak správně rozpoznat typ vaší postavy a obléknout se maximálně lichotivě, naučí vás to Videokurz POSTAVA & SEBEVĚDOMÍ.

Kabát pro drobnou postavu

Zvolte padnoucí kabát ne příliš mohutné struktury materiálu a pěknou barvu. Výrazná barva, nebo řada knoflíků opticky postavu prodlouží. Maximální délka pro vás je ideálně pouze pod zadek. Skvělým doplňkem pro vyšší postavu budou vysoké kozačky s podpatkem. Pro vyvážení proporcí a volbu vhodného střihu se inspirujte níže dle vašeho typu postavy.

 

Kabát pro postavu typu Hruška (nejširší místo – boky)

Potřebujete vyvážit poměr šířky mezi rameny a boky, ale zároveň zachovat pas. Důmyslně přidat na objemu hrudníku a šířce ramen snadno zvládne objemný límec nebo vzor, zdobení, světlá barva, kožešina v horní části těla. Lehce vypasované nebo přepásané střihy kabátu zdůrazní postavě typu hruška její útlý pas.

 

Kabát pro atletickou postavu typu Mrkev (nejširší místo – ramena, hrudník)

Pěkný dekolt neschovávejte úplně. Naopak zúročte svou přednost v kabátu s výstřihem do V. Kapsy na bocích přidají do šířky a vybalancují širší ramena. Kabát rozdělený do dvou barevných bloků – tmavá nahoře, kontrastní barva dole, opticky vyváží proporce. Důležité je vybírat kabát bez ramenních vycpávek, balonových rukávů a cokoliv výrazného v oblasti ramen. Postava typu mrkev by se měla vyhnout oversize střihům, které by ji zbytečně celkově zmohutnily. Držte se elegance a ženskosti.

Kabát pro postavu typu Jablko (nejširším místem na těle je střed – pas)

Skvělou volbou pro vás je drobný vzor (např. kohoutí stopa), který dokáže kouzelně odvést pozornost od problematické partie. Zmást okolí se vám podaří i šikmým zapínáním. Hluboký výstřih do V na kabátu pas nafinguje. Oversize střihy jsou pro postavu typu Jablko vhodné, ovšem kabát nesmí být moc dlouhý, aby vás celou nepohltil a nezvětšil. Kabát bez zapínání nebo pončo jsou také řešením pro větší objem v pase. Nezakrývejte kabátem příliš své nohy!

 

Kabát pro postavu typu pravítko

Křivky vám vykouzlí vypasované siluety, ženské prvky na kabátu, výrazný pásek, pěkný vzor či spodní část kabátu střižená do áčkového tvaru. Tento modelkovský typ postavy si může dovolit odvážné kreace. Svědčí vám spíše elegantní střihy a veselé barvy. Vyhněte se přísnosti v podobě vojenských (pánských) typů kabátu.

 

Kabát pro postavu typu přesýpací hodiny

Postava typu přesýpací hodiny vybírá vypasovaný nebo přepásaný kabát. Vzhledem k vyváženým proporcím ramena, boky, by se měla vyhnout oversize nebo rovným střihům, které schovají pas a zbytečně přidají na objemu.

Jakým kabátem si opticky vykouzlíte souměrnou postavu?

Volnější kabát nebo dlouhý zimní kardigan ze splývavého materiálu přepásaný kvalitním koženým páskem v místě nad vašim pasem dokáže krásně prodloužit siluetu. Když přidáte například vysoké kozačky na podpatku, vaše nohy budou nekonečné.

 

Přidejte doplňky

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit