Jak zařídit šatnu

regálový systém, stojací zrcadlo, šperkovnice, světlo, závěsná rostlina, motivační plakát

Produktový wishlist jsem čerpala z vyhledávače nábytku favi.cz

Jak jistě již víte, někteří z vás i z vlastní zkušenosti, jednou ze služeb módního poradenství, které nabízím, je šatník. Nejen, že vám pomáhám váš šatník vytřídit a oživit, ale také vás učím triky, jak nejefektivněji uspořádat šatní systém včetně jeho obsahu a jak se ve svém šatníku neztratit. Já sama mám v malém bytě omezené možnosti pro skladování oblečení a bot. Snažím se proto pravidelně šatník třídit a udržovat v něm minimalistický koncept.

I přes svou věkovou kategorii kolem 40 jsem ještě donedávna měla schované kousky, které na mě sice už byly mladé. Na vzhledu a la studentka brigádnice kariéru nepostavíte, takže spousta těchto věcí putovala k mladší generaci, která si je rozhodně ještě užije. Většina mých klientek má ovšem několikanásobně větší šatník i prostor, který mu může věnovat. A tím většinou dochází k tomu, že více místa rovná se menší pravděpodobnost zachování systematiky a pořádku.

Jaké je tedy tajemství přehledného šatníku?

Méně je více. A proto, i když máte dostatek prostoru k uskladnění, nechte ho dýchat. Využijte místo pro zabudované regálové systémy klidně od podlahy ke stropu, ale nepřeplňte je. Pořizujete je proto, abyste se lépe zorientovali, ne aby praskaly pod hromadou věcí. Aby se vám na vaše skvosty neprášilo, volte uzavíratelná řešení. Šperky se kupí snadno. Nejlépe jim je, když mohou viset. Nehrozí tak, že se zamotají do sebe a poškodí. I parfémy přesuňte z koupelny (nejméně vhodné místo pro jejich životnost kvůli vlhku a častému svícení) do tmy a sucha uzavíratelné policové šperkovnice.

Dívejte se na sebe v jasném světle

Dobře osvětlené zrcadlo, ve kterém vidíte celou postavu, je základ. Z vlastní zkušenosti se mohu podepsat pod to, že kousky, které se zdají skvělé na ramínku, ne pokaždé vypadají oblečené přesně dle našich představ. A to bez ohledu na postavu. Pořiďte si do šatny velké krásné zrcadlo a bude se vám oblékat jedna radost. Trik, jak rychle ráno vyměnit outfit, který se vám v zrcadle úplně nezamlouvá, je sáhnout raději po jednom ze základních kousků. Nicméně, móda je hra a vaše nálada se projeví i na vzhledu. Pozitivní myšlení podpoří třeba i plakát s motivačním textem.

Kde vybírám vybavení

V rámci úspory času nejraději zavítám na vyhledávač, kde najdu vše pěkně na jednom místě, třeba favi.cz. Nemusím procházet jednotlivé eshopy s bytovým vybavením a dlouze pátrat po kousku dle mých představ. Snadno si zde vyfiltruji designový styl, který mě zajímá, i cenové rozpětí a po výběru produktů mě favi.cz jednoduše přesměruje přímo do obchodu, kde nakoupím. Nabídka je velmi široká jak pro náročné sběratele hodnotných designovek, tak i pro kohokoli s omezeným rozpočtem.

[adrotate banner=”37″]