Paphos, Cyprus: Bikini On

FOTO: Tom dilhof

LOkAce: lighthouse getaway apartments, paphos, cyprus

 

Konečně opět na ostrově! Jako obyvatel vnitrozemského státu mě ostrovy svým životním stylem okouzlují. Líbí se mi i fakt, že ostrovní země obklopené mořem manipulují s omezenými zdroji, a tudíž jsou místní nuceni uvažovat jinak. Pro nás turisty tak vzniká ideální příležitost naučit se respektovat zdejší zvyky a uvědomit si, jak přímo ovlivňujeme zranitelný ekosystém.

Na Kypr bez cestovky

Přesně před měsícem jsme se vydali na Kypr. Já ho již před cestou měla procestovaný přes Google street view, pro Toma to bylo víceméně překvapení, protože plán a organizace této dovolené byl můj dárek k jeho narozeninám. Nad letenkami jsem tolik času nestrávila. Řešila jsem jen, jestli poletíme na západ do původně hlavního města Paphos nebo na východní část Jižního Kypru do Ayia Napa s letem do Larnaky. Nakonec vyhrálo rodné město bohyně Afrodité a historické centrum památek starověkého Řecka, Paphos. Ubytování přes booking.com jsem vybírala velice pečlivě. Našla jsem krásný bytový resort Lighthouse Getaway apartments za výbornou cenu. Majitelka nemovitostí má nabídku i na Airbnb, takže jsem prošla množství skvělých recenzí i zde a už jen doufala, aby vše klaplo.

Ubytování u Paphos Lighthouse

Při zařizování dovolené bez cestovní kanceláře člověk mnohem víc přemýšlí, jestli něco náhodou neopomněl. Na druhou stranu, jak si sami ustelete, tak si lehnete. V našem případě bydlení předčilo naše očekávání. Stejně tak celá oblast Paphosu a Chloraky, kterou jsme zvládli více či méně dobrodružně prozkoumat. Západní pobřeží jižního Kypru má kouzelnou atmosféru. Bude se vám tu líbit v rušných luxusních (ale cenově velmi dostupných) letoviscích, i pokud milujete nezávislost (jako my) a rádi objevujete neturistické stezky, na kterých hodiny nikoho nepotkáte a kde vás čekají dech beroucí scenérie všech odstínů modré a zelené.
O tom všem se s vámi zde velmi ráda podrobněji podělím v dalších článcích. Pořídili jsme mraky fotek, kde jsem sice většinou já v outfitu, ale tou největší nádherou je krajina a prostředí kolem mě. Dnes vás vezmu  přímo do již zmíněného komplexu Lighthouse Getaway apartments, který se nachází v těsné blízkosti majáku u Paphoského archeologického parku. Ze zahrady a bazénu jsme dohlédli na panorama Paphoského pobřeží a pozorovali západ slunce.

Dovolená v bikinách

Jestli uvažujete o tom zaletět se podívat na Kypr, stále se zde příjemně ohřejete i v říjnu. My jsme letěli po prázdninách, na začátku září, kdy jsou již hotely prázdnější o rodiny s dětmi. Žádné davy, a to bylo moc fajn. Na druhou stranu jsme si pár dní zvykali na subtropické klima. V Paphosu jsme strávili 11 dnů a teprve v polovině jsme usoudili, že se začínáme aklimatizovat na horko. Výlety jsme střídali s odpočinkem na pláži nebo u bazénu. Dovolenou jsem prožila v bikinách. Nejlépe se mi opalovalo v minimalistických plavkách Lola Wine od české značky Kireina bikini. Díky příjemnému materiálu s příměsí Lycry jsem je na sobě téměř necítila. Takže žádné otlaky z tvrdých kostic nebo upnutých okrajů. V nabídce značky Kireina najdete tři různé střihy vrchního i spodního dílu v bezvadně kombinovatelných barvách. A teď už zpět na Kypr, alespoň v obrázcích…

[adrotate banner=”37″]