Pomocníci na cesty

Moje léto 2018 je ve znamení cestování. O prázdninách sice šlo převážně o služební cesty na trase Brno – Praha, ale naštěstí mě za pár dní čeká i dovolenková cesta, a to na Kypr. Jedeme bez cestovky jen s letenkou a pronajatým bytem v Paphosu na deset dní. Nemůžu se dočkat výletů a objevování a plánujeme i hodně fotit. A tudíž pojedu, jako správný fashionista, s kufrem plným oblečení. Na výsledné outfity a zdokumentované zážitky budete pak tady a na Insta koukat asi až do Vánoc. A jaké kosmetické nezbytnosti a jiné vychytané pomocníky s sebou na cesty balím do kufru?

Napařovač oděvů Princess

Na to, jak funguje toto zařízení jste se mě již ptali, když jsem přidala “žehlící” video do Insta stories. Napařovač oblečení či parní žehlička… říkejte tomu jak chcete, je skvělý vynález, který po důkladném otestování mohu na žehlení v menším objemu jen doporučit. Napařovač oděvů od žehlících systémů Princess používám při přípravě oblečení na focení, nebo pro rychlé přežehlení oděvů na cestách. Oproti napařovačům od jiných značek se Princess odlišuje jednou skvělou vychytávkou, díky které jsem si vybrala právě tento. Má totiž unikátní cestovní adaptér pro použití na PET láhev. Takže nádržku na vodu s sebou nepotřebujete. Přístroj je po zapnutí připraven do minuty a jeho pára dokáže zlikvidovat bakterie, roztoče a dokonce odstranit z oblečení pach. Napařovač jsem vyzkoušela i na tak jemné tkaniny jako je hedvábí nebo satén. Na tvrdší materiály, třeba kabáty, je vhodné nasadit kartáčovou hlavici. Výhodou a jedinou nevýhodou zároveň je funkce Ochrana proti přehřátí. V reálu to znamená, že si žehlička po zhruba 15 minutovém nepřetržitém výkonu potřebuje odpočnout, takže se napařování při přehřátí stopne a zařízení se přepne do odpočinkového režimu. Za pár minut ale můžete opět žehlit, a to jak vertikálním, tak i horizontálním směrem.

Cestovní kosmetika

Typické pro moje balení kosmetiky na cesty je, že si všude beru s sebou vlastní přírodní mýdlo. Na hotelech sice již zpravidla všude najdete buď kosmetické miniprodukty nebo minimálně dávkovač sprchového gelu a šamponu v jednom. Ale jak již o mně víte… když neznám složení produktu, nepoužívám ho. Nejraději nakupuji tuhá přírodní mýdla francouzské přírodní značky Le Chatelard 1802 v Bio sekci na notino.cz.
Nedávno jsem vyzkoušela pěnový aplikátor na makeup od Ecotools a moc mě baví, i když se v létě téměr nelíčím. Používám ho s BB krémem a skvěle funguje na místa jako okolí nosu, brada, či víčka pro nanesení podkladu pod oční stíny.
S čím naopak trochu hřeším, a co není eko, je suchý šampon na vlasy. Můj jasný favorit je zatím Toni & Guy Radiant Refresh Dry Shampoo. Nicméně, na množství při použití celkem šetřím. Moje silné dráty, jak říkám svým vlasům, se nemastí snad nikdy, takže si naopak často vmasíruji do vlasů olejíček. Suchým šamponem je tedy jen lehce přestříknu pro získání vzdušnosti a svěží vůně, kterou mám u tohoto produktu opravdu ráda.
A když jsme u té vůně, na závěr mám pro vás takový tip na léto. Mně v letních teplotních rekordech vyhovuje používat parfém v konzistenci tělového mléka. Aplikuji ho po sprše na tepová místa a vůně se pak  z kůže uvolňuje postupně. Dokonce bych řekla, že čím mastnější pokožka v tom horku, tím více se parfém rozvoní. A na léto již mám také stálici, a to zelený Chloé parfém. Recenzi na tuto vůni si můžete přečíst v mém článku Chloé L’Eau de Chloé.

[adrotate banner=”37″]