Soutěž | Na návštěvě u stylistky

Jak tak koukám na obsah blogu Chic Cocktail, inspirativní článek na téma bytový design jsem nenapsala již dlouho, naposledy před rokem Jak zařídit šatnu. Naštěstí jsem dostala nabídku spolupráce formou soutěže pro mé čtenáře. A čeho myslíte, že se týká? Správně, bydlení. Takže jako na zavolanou, nebo spíše na probuzení, aby Kate nezaspala a oživila stylový koktejl na blogu zase něčím novým. A pokud chcete ostatní inspirovat, ideální cestou je prozradit o svém (nejen módním) stylu co nejvíce. Proto mě napadlo ukázat tentokrát svůj styl na tom, jak žiji a pořídila jsem pár záběrů z mého pronajatého bytečku kousek u brněnské přehrady, kde bydlím již přes 7 let.

Vlastní nebo pronajatý?

Hned na začátek se přiznám, že i přestože mi od dětství do dospělosti rodina přispívala na stavební spoření, nelákalo mě hledat byt ke koupi a splácet hypotéku. V naší zemi je typická touha po vlastním. Pronájem se zde oproti koupi bytu nevyplatí. Ale jakkoli jasné jsem zemské znamení, které mívají tendenci upnout se na jedno místo, osobně mně nejvíc vyhovuje nebýt svázaná vlastní nemovitostí. K čemu mi tedy bylo stavební spoření, když jsem ukázkový příklad člověka, který ho nevyužil na vlastní bydlení? Je to jednoduché. Já ho využila na vybavení bytu. Bytový design mě moc baví a proto jsem tehdy hledala k pronájmu nezařízený byt, který si budu moct kreativně zařídit tak, aby reflektoval mou osobnost a styl. Kreativně, ale zároveň minimalisticky. Jednak proto, že jde o malý prostor a také proto, že to jsem prostě já. Nerada hromadím věci. Potřebuji i v malém bytě volný prostor a jednoduchá efektivní řešení.

Soutěž s ČMSS o voucher na nákup v Ikea

Ať už se zabydlujete ve vlastním nebo si předěláváte k obrazu svému pronájem jako já, inspirovat se můžete např. na stránce Tady je moje, kterou spravuje ČMSS. Ta mě oslovila právě kvůli tomu, že podporuje lidi, kteří mají odvahu se najít ve vlastním a do naší soutěže daruje vouchery Ikea, díky kterým si i vy můžete pořídit něco stylového pro svůj domov.  Když jsem pořizovala fotky k tomuto článku, sama jsem žasla, kolik nábytku a bytových doplňků z Ikei mi již léta slouží. Třeba se inspirujete.
A jak se můžete zapojit do soutěže o voucher v hodnotě 500,- na nákup v prodejně nábytku Ikea? Do komentáře pod tento článek odpovězte na otázku:

Jakým kouskem nábytku nebo bytovým doplňkem jste si naposledy zútulnili vaše bydlení?

 

Nezapomeňte sledovat Chic Cocktail na FB stránce a Instagramu, kde je soutěž také ohlášena a kde budou následně zveřejněna jména dvou vylosovaných výherců soutěže. Zúčastnit se můžete do 3. listopadu 2018 a já se těším, že nyní budu moct i já nasávat inspiraci ke stylovému bydlení od vás. Tak napište a pochlubte se, foto k tématu povoleno!

Účastí v soutěži souhlasíte se Zpracováním osobních údajů.

Soutěž ukončena. Výherce vylosován, viz. video na konci článku.