Žehlička na vlasy Remington Sleek & Curly

Recenze Remington Pro Sleek & Curl

Mám novou žehličku na vlasy a jsem s ní moc spokojená. Dokonce jsem se konečně naučila vytvořit vlny žehličkou tak,
aby na pravé i levé půlce hlavy směřovaly tím správným směrem k obličeji. S mou předchozí žehličkou na vlasy, která byla klasická široká a sloužila primárně k narovnání vlasů (vzhledem k tomu, jak dlouho jsem ji měla, se také domnívám, že v té době, kdy se vyráběla, ještě vlasoví experti netušili, že je později napadne takový upgrade jako žehlička na rovnání i kudrny v 1), jsem si vlasy spíše jen rovnala. Na mém nákupním seznamu sice visela žehlička Bio Ionic ve vyšší cenové hladině, na kterou jsem plánovala našetřit, ale pod stromečkem jsem našla žehličku Remington Pro Sleek & Curl. Mám velkou radost, že se Ježíšek rozhodl zrovna pro tuto značku. Remington je totiž kvalitní výrobce nejen vlasové techniky.

Jak na vlny žehličkou?

Hned další den jsem samozřejmě žehličku vyzkoušela na styling kudrlin. Má hladký povrch s dlouhými keramickými destičkami, po kterém pramen vlasů krásně klouže. Na vlny je žehlička vybavená zakřivením na hranách a v závislosti na tom, jak žehličku při tahu dolů nasměruji, vykouzlím buď hladké lokny, nebo jemné měkké vlny. Úpravě vlasů žehličkou do vln mi dříve trvalo celkem dlouho. Musím říct, že s tenkou žehličkou je úprava vlasů mnohem snadnější, i když mám docela husté vlasy. Rovnání do hladka mám do pár minutek hotové. Když zatoužím po vlnách, vlasy si nejdříve rozdělím na nestejně silné prameny a sepnu nahoru. Postupně natáčím žehličkou střídavě středně silné nebo silnější prameny, aby výsledkem byl přirozený look.

Aby vlny vydržely

Jak jsem se dozvěděla od kadeřníka, důležité je po natočení namotat pramen ještě kolem prstu a nechat zchladnout. Vlny pak déle vydrží. Poté je fajn vlnu hned přelakovat lakem na vlasy, položit ji na rameno a nechat zafixovat.
Já zpravidla vlasy nezatěžuji lakem. Jen je po natočení celou hřívu lehce promačkám stylingovým krémem s lesklým efektem.
A to jsem celá já. Tip, jak ošetřuji vlasy před tepelnou úpravou, vám sdělím až tady na konec, když jsem z kraje zapomněla.
Před žehlením vždy dávám do vlasů olejíček Macadamia Oil Extract a doporučuji ještě použít sprej na ochranu vlasů.

Pokud vás zajímá, jak navlnit vlasy netepelnou úpravou bez použití vlasové techniky, mrkněte na můj článek Jak si vlním vlasy, ke kterému jsem natočila i video Jak si vlním vlasy bez tepelné úpravy. A zároveň mě napadá, že by žehlička Remington Sleek & Curly mohla hrát roli i v některém z příštích videí. Chtěli byste vidět, jak se kouzlí vlny touto žehličkou?

úzké, delší keramické destičky pro hedvábný tah

zakřivené hrany pro krásné vlny

teplotní rozsah 150 až 230 stupňů a funkce zámek teploty

 

[adrotate banner=”37″]