Melvita Rose Day Cream

Melvita_rose_day_cream

Poslední dobou jsem si v péči o pleť vystačila opravdu s minimem, a to především s organickými oleji na obličej i tělo, které od pradávna prokazují mnoho blahodárných účinků na pleť – zajišťují dostatečnou hydrataci, skvěle čistí a regenerují pokožku. Ne každému oleje vyhovují, ale moje suchá a citlivá pleť na ně nedá dopustit.

Jako podklad pod make-up však olejová konzistence není zrovna ideální, a proto jsem hledala další produkt na přírodní bázi. Narazila jsem na francouzskou značku MELVITA, která je lokálním lídrem v produkci ekologické bio péči o pleť. Zaujala mě také řadou produktů s výtažky z růže a jelikož růže miluji (a ráda používám přípravky s růží), rozhodla jsem se otestovat Denní hydratační gel Melvita s růží, který dokonce vyhrál ocenění Eco Beauty produktu v roce 2013. Pleťový gel Melvita je určen pro suchou pokožku a využívá hydratujících účinků růžové květinové vody i extraktů z květů růže.

Dle poměrně lehké konzistence připomínající pleťové mléko jsem nejdříve měla z přípravku pocit, že ho budu muset používat ve větším množství, aby pokožku dostatečně hydratoval. Při prvním vyzkoušení pleť porci okamžitě vstřebala. Následující ráno mi už stačilo aplikovat gelu méně než poprvé, což znamená, že pokožka již předchozí den dostala zásobu výživy. Nyní používám produkt denně déle jak měsíc a jsem zhruba v polovině 40ml balení. Nejenže jsem si Melvita hydratační gel z růží oblíbila díky schopnosti pleť vyživit po celý den, ale jeho vůně je nádherná a já se tak při každém použití ráno na moment ocitnu v zahradě plné růžových keřů.