La Roche Posay

Apart from my experience from testing new products, I would like to share some of those that have worked for my skin for some time already and so gained the status of the verified essentials in my beauty arsenal – my ‘soul mates’ that both like each other and save me when some experiments turn wrong way. LA ROCHE POSAY dermacosmetic products deserve their place in my soul and bathroom.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Kromě recenzí na produkty, které testuji, bych se s vámi ráda podělila o mé stálice – osvědčené přípravky. Těmto objevům jsem již věrná déle, jsou to takoví kámoši do nepohody – snesou se navzájem a zachrání mě v situacích, kdy to s jinými pokusy zrovna nevyšlo. Patří k nim i výrobky dermo-kosmetiky LA ROCHE POSAY. Pojďme se na ně kouknout:

0152f37f7d3e45a54092e3de53d37d3dcdf890981b

chandelier earrings - vintage from Tunisia market, buy similar HERE

Micellar waters are my favorite stuff and I cannot complain about any of the thermal waters sold in pharmacy. Anyway, I wanted to find the best of. LA ROCHE POSAY physiological micellar solution has fulfilled all my expectations: gently cleansing face and eyes, imperfections elimination, easy application, nice scent. In contrast to my previous experience with MIXA micellar water in dose with a pump, you can regulate the amount of water you need to get on the cotton pad. In case you don’t want to clean and polish half of your bathroom while your cleansing routine, don’t purchase a micellar water in a dose pump – you’ll use up the content in a week by spilling it all around.

………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Micelárky mám ráda. Nemohu říci, že bych s nějakou značkou micelární vody měla někdy problém. Šlo mi spíše o to najít si tu svou nej, která je mé pleti nejpříjemnější, dobře se aplikuje, rychle odlíčí a příjemně voní. Tohle vše splňuje Fyziologická micelární voda LA ROCHE POSAY. Dokáže rychle a efektivně odlíčit i voděodolný make-up, takže nespořádá celé balení vatových tamponků, než mám pleť čistou. Má optimální velikost otvoru na dávkování, takže se dá množství k aplikaci regulovat. Po mé poslední zkušenosti s micelárkou od Mixa s dávkovačem, jejíž obsah byl pryč do týdne, neboť při marné snaze trefit se na tamponek skončila termální voda pokaždé i na poličce. Pokud si nechcete při odličování zároveň vyleštit půlku koupelny, pumpičku rozhodně nedoporučuji. La Roche Posay micelárka si přes noc poradí i s drobnými rankami a pupínky, takže je ráno pleť příjemně hladká. Používám ji na dočištění pleti večer a ráno mě krásně probudí. Nikdy si ráno neoplachuji obličej vodou z kohoutku. Rozhodí strukturu pleti a vysuší. Micelární voda naopak osvěží a pokožka je připravena na použití krémů a make-upu.

01693ea62a50f32ac296c3f61ed7db137db6be22b8

LA ROCHE POSAY Physiological Foaming Water was a little free gift with the BB cream but a great discovery for me! Why? I was using only cleansing milk plus toner or micellar water for years since I was worried that the cleansing foams and gels are more suitable for oily or mixed skin. However, just one use of this foaming water changed my mind completely. My complexion felt soft and hydrated plus the gentle foam removed my make-up very quickly. Since then I am addicted to this product in combination with micellar water for evening cleansing.

……………………………………………………………………………………………………………………………………….

LA ROCHE POSAY Fyziologickou vodu v pěně jsem dostala jako dáreček k BB krému a musím se přiznat, že mě velice příjemně překvapila. Roky jsem se odličovala kombinací čistícího mléka a tonika či micelární vody. Bála jsem se používat cokoli, co se omývá vodou a měla za to, že odličovací mycí přípravky jsou vhodnější pro mastnou či smíšenou pleť. Hned z prvního použití pěny jsem měla krásně zjemněnou pokožku a k mému úžasu i perfektně zbavenou líčení. Takže jsem přehodnotila a nyní nedám dopustit na odlíčení v kombinaci této jemňoučké pěny a následně micelárky.

010928846ea504f98a770c6be28a3b42739b33b0a6

I′ve been using LA ROCHE POSAY Hydreane BB cream for a couple of years so I can happily say I am absolutely satisfied with it. It moisturizes and is absorbed easily with the skin tone unifying effect. I use the light color. On the other hand, it covers just light imperfections so if you need perfecting solution, use it with a concealer. Anyway, light and natural is what BB creams are supposed to be, aren′t they?

……………………………………………………………………………………………………………………………………….

LA ROCHE POSAY Hydreane BB krém používám již pár let a perfektně mi velmi vyhovuje. Konzistencí je vláčný a hydratující, není hutný, což znamená, že se vstřebá a pleť sjednotí. Přizpůsobí se barvě pleti. Zakryje pouze menší nedostatky, ale oblíbila jsem si ho právě pro přirozenost. Myslím, že přesně tyto vlastnosti by měl BB krém splňovat. Pokud potřebujete ještě krytí, použijte navíc korektor.

0141e5c7f2f7723f20f20dd14801b24213aac8eca0

vintage Camaieu bracelet - buy similar HERE

LA ROCHE POSAY motto is: ‘A better life with sensitive skin’. Regarding me, the skin of my body is surprisingly much more sensitive than the skin of my face. All my childhood I was extremely allergic to sun and water plus most body care products. As I was coming of age, my troubles with atopic skin got stabilized and turned into local areas sensitivity only – such as the area of my calves getting easily irritated after shaving or my palms intolerant to soaps and cleaning products. LA ROCHE POSAY Lipikar Body Milk for Dry to Very Dry Skin works as a kind of an SOS product for me. I can use it to calm all irritated areas. The product is perfectly suitable for baby skin so its consistence is very gently. Moreover, it gives your skin a glow! (see the photo)

……………………………………………………………………………………………………………………………………….

Motto značky LA ROCHE POSAY je: “Lepší život pro citlivou pokožku”. V mém případě je paradoxně nejnáročnější péče o pokožku těla. S tou jsem si vytrpěla nejvíc v dětství a dospívání, kdy hlavně kombinace slunce-voda, ale i většina tělových přípravků zaručeně vedly ke kopřivce. Později se naštěstí má atopická pokožka trochu stabilizovala a problémy se přenesly pouze na některá místa – např. lýtka kvůli depilaci či pokožka rukou a dlaní alergická na střídání tekutých mýdel (o tom, že bych umyla nádobí bez rukavic, nemůže být vůbec řeč). LA ROCHE POSAY Lipikar hydratační emulze pro suchou až velmi suchou pokožku je pro mě SOS přípravek, který lze použít na všechna podrážděná místa. Již fakt, že je dokonce vhodná na pokožku těla i obličeje kojenců, dokazuje možnost použít na velmi citlivou pokožku. Krásně zklidní svědění a navíc pleť rozzáří! (viz. obr.)

01f12dd82876bd5546b2d36072b799c308068f2e67
[adrotate banner=”37″]