Rekonstrukce Pracovna & Jídelna

Zdravím všechny milovníky domova! To že se vám pochlubím s rekonstrukcí “místnosti s výhledem” slibuji již nějakou dobu. Konečně je to tu! Někteří z vás ví, že jsem o předělání této místnosti snila docela dlouho a taky s vámi sdílela své plány v jednom z mých úplně prvních článků na blogu, kde jsem se vám svěřila se svou touhou využít krásný výhled z mísnosti v mém bytě. Níže můžete vidět starou fotku, jak prostor vypadal

Před úpravou

before

Místnost je opravdu malá s rozměry pouze 3 x 1,8 m, ale přesto se mi podařilo skloubit zde pracovní prostor s jídelním koutem. Pracovní desku nad radiátorem i vysoký jídelní stůl jsem si nechala vyrobit na zakázku z dřeva ve světlé třešni. Pracovní deska je 1,4 m dlouhá, 40 cm široká s kovovými nohami o 70 cm. Navíc mohu na pokládání různých věcí využívat i okenní parapet.

Po rekonstrukci

Collage1

Pracovní deska je pěkně široká, takže se mi tu pohodlně pracuje a zároveň si mohu užívat výhled z okna na zeleň. Skoro jako bych pracovala venku v přírodě! Kocour mou desku také náležitě využívá k odpočinku a sledování dění v korunách stromů. Řekla bych, že si to přebral tak, že jsem to tu vytvořila pro něj.

Collage2

Dřevěný jídelní stůl s výškou kovové nohy 1,10 m a rozměry 56 cm na délku a 50 cm na šířku jsem doplnila plastovými barovými židlemi. Důvodem, proč jsem se rozhodla pro vysoký jídelní set je opět možnost výhledu. Při snídani tak mohu koukat, jak se venku probouzí příroda. Krom toho, sezení na barovkách miluji! Objednala jsem je z internetu. Barová židle, speciálně určená pro malé prostory, se jmenuje Elena Hocker a vyrobila ji česká firma Sedia a můžete si ji pořídit i v jiné barevné variantě.

Collage3

Jak se vám líbí má nová pracovna s jídelním koutem? Co říkáte na to, jak jsem schovala radiator pod pracovní desku? A máte taky v oblibě barové židle? Dejte mi vědět! Budu se těšit na vaše komentáře!