Nail Care -Express Dry

Hi all beauty lovers, in my previous Nail Care post I was testing strengthening products. Today I want to share my experience with products which help quick dry your polish. 

I am comparing two products at similar price:

Essence Express Dry Drops and Four Seasons Nail Polish Hardener. As a top coat I used Sally Hansen Hardener Nail Polish.

First I have to mention that I was considering buying Sally Hansen Dry&Go Drops but since the product was twice as expensive in comparison to Essence drops and Four Seasons Hardener, I wanted to test the budget friendly alternatives first.

Cause let’s admit that… one obsession… that one about the nail polish is quite enough!

…………………………………………………………………………………………………………………………

Zdravím všechny fanynky mých kosmetických recenzí. V předchozím článku péče o nehty jsem vám představila produkty pro posílení nehtů. Nyní bych se s vámi ráda podělila o mou zkušenost s přípravky, které slibují rychlé zaschnutí laku. Oba seženete prakticky za stejnou cenu:

Essence Express Dry Drops kapky pro rychlé zaschnutí laku a Four Seasons Nail Vytvrzovač laků na nehty.

Nejdříve jsem uvažovala o koupi Dry&Go kapek od Sally Hansen, ale ty jsou jednou tak drahé v porovnání se zmíněnými urychlovači. Připustím-li si k tomu svou posedlost barevnými laky na nehty, rozhodla jsem se raději  nejdříve zkusit cenově přijatelnější alternativy.

0199878c9b88082452926664b15510b4c3338957c4

Before I tell you the results of my testing I need to reveal what my procedure of applying a nail polish mostly looks like. My colleagues often wonder when I get time to change my polish color almost every day. Well, I color my nails before going to bed and let them dry properly through night. Right, I had to learn how not to wipe off the polish into the sheets when sleeping. But now, I somehow manage to control it at least the first half an hour of my sleep. I wonder if you guys have a similar funny habit. Tell me! 

I tried these drying nail products out through night and also applying before going out when I gave each product a chance of around 20min to dry the polish properly.

…………………………………………………………………………………………………………………………..

Než vám popíšu testování těchto urychlovačů, musím prozradit, jak si vlastně převážně nehty lakuji. Mé kolegyně se občas diví, jak je možné, že zvládám střídat laky na nehty tak často. Lakuji si je totiž většinou na noc, aby se lak důkladně vytvrdil. A ano, musela jsem se to naučit praktikovat tak, abych neotřela vše z nehtů do peřin. Nyní již zvládám mít nad čerstvým lakem kontrolu aspoň půl hodinku při usínání. Zajímalo by mě, jestli jsem jediná, kdo má takový zvláštní návyk. Pochlubte se mi se svými vychytávkami!

Oba urychlovače schnutí laku jsem zkoušela mimo mé oblíbené lakování na noc aplikovat i přes den. Každý z nich jsem nechala působit 20 minut.

01c2eaf5525e72c5aaf1373bbba5be39e8d080035a

Essence express dry nail drops are very easy to use thanks to the dropper. Unfortunately, the effect is very far from express dry and I even got scratches in my polish. I removed my nail polish at last and ended up going out with bare nails because I had no more time to do the whole process once again. Anyway, the lack of time is why we use the express dry products actually. I stopped using the product after this experience. 

……………………………………………………………………………………………………………………..

Kapky urychlující schnutí laku od Essence se díky kapátku nanášejí velmi pohodlně a rychle. V ostatních aspektech mě bohužel produkt zklamal. I po značně dlouhé době schnutí se mi lak poškrábal a musela jsem si jej dokonce odlakovat. Na party jsem šla tedy s “nahými” nehty, protože na novou manikůru mi rozhodně nezbýval čas. Vždyť přípravek slibuje, že nám čas ušetří! Kapky jsem tudíž přestala používat. 

01f30096c2ea6ab8caf333c8b182f363dec8bfaddd

Four Seasons Nail Polish Hardener turned into an essential final step on my nail polish. The application on a wet polish is a bit challenging since you must put a thicker layer of the quick dry with the brush. But it really works and dries it properly. Moreover, it adds an extra gloss to the polish!

…………………………………………………………………………………………………………………………

Vytvrzovač od Four Seasons se již naopak pro mě stal nezbytnou tečkou každého lakování nehtů. Nanášení štětečkem na mokrý lak chce sice trochu cviku. Je potřeba opatrně přejet nalakovaný nehet silnější vrstvou vytvrzovače. Ale funguje a rychle i důkladně vytvrdí. Navíc dodá laku lesk!

Four Seasons Nail Vytvrzovač laků na nehty můžete sehnat v lékárně. Zkuste třeba Pilulka.cz.

IMG_5531

Sally Hansen White On nail polish/lak na nehty, Four Seasons hardening top/vytvrzovač laku, Vila Clothes LBD/malé černé šaty,RITORE leather cinnamon belt/kožený pásek ve skořicové barvě

[adrotate banner=”37″]