Fall 2014 trends

Jaké kousky jsou klíčovými trendy podzimu? Letos milujeme kabáty, a to i v barvách. Bílá odlehčená oversized varianta bude ideální volbou přes huňatou pleteninu. Kombinace materiálů jsou velmi efektní, proto oblečte sukni z lehkého materiálu k vysokým kozačkám (více o tomto trendu zde). Metalické kousky si našli cestu do každodenních outfitů. Za světla však nechte celkový vzhled prozářit pouze jedním svrškem. Doplňte veselým trendem třásní.

……………………………………………………………………………………………………………………………..

What are this fall MUST HAVES? We love coats more than ever. Pick a white oversized one to wear over a knit sweater. To combine fabrics is very effective. A pleat skirt makes a perfect choice with the high boots (over the knee boots like here look great with skirts). Metallic pieces found their way to daily outfits. Better to opt for just one shimmering part of clothing in daylight. Do not forget to grab something with fringe and you are all trendy.

FallEssentials

 

1. Coat Vero Moda ZOOT  2. Wedge Boots Givenchy MY THERESA 3. Sweater Isabel Marant MY THERESA 4. crossbody fringe bag Steve Madden ZOOT 5. Pleats Shimmering Skirt SHOPBOP