Jak kombinovat šperky Olivie.cz

Mezi čtenářkami Chic blogu se jistě najdou ty, které vzpomenou časy, kdy nošení zlatého náramku třeba v kombinaci se stříbrným prstenem bylo považováno za módní faux pas. I když jsme tu dobu třeba všechny nezažili, mohly nás ovlivnit názory našich maminek nebo babiček, kterým to extrémní ladění proudí v krvi. Nacházíte se v tom?

Pokud zvažujete, zda je vám mixování různých barev kovů při výběru šperků blízké a zda se odvážit to vyzkoušet, je pro vás tento článek jak na zavolanou. Hned na úvod vám prozradím tři vodítka, díky kterým se určitě budete cítit lépe:

1. Míchání chladných a teplých odstínů kovů je dnes samozřejmostí.

2. Pokud nad tím přemýšlíte, je to znak toho, že vás to láká a přitahuje.

Takže už stačí si to “jen” dovolit a uvolnit se.

3. Toužíte se odlišit?

Nečekané kombinace jsou vždy sázka na jistotu, že budete originální a komplimenty se k vám pohrnou. Však víte, jak dokáží neotřelými, někdy až praštěnými outfity překvapit celebrity. A není žádný důvod, proč vy byste měla splývat s davem. Sama to tak mám, že vždy zapojím do outfitu něco nečekaného, “mrkacího”, abych se cítila autenticky, vesele a stylově.

 

Zvolte kvalitní šperky s jedinečným designem

 

Můj oblíbený eshop Olivie.cz se stříbrnými šperky ve vysoké kvalitě je místem, kam jít, pokud toužíte po tom objevit opravdu pestrou škálu šperků právě ke kombinování a kontrastování šperků, o kterém je tento článek. U Olivie.cz najdete různé odstíny kovů, pozlacené stříbrné šperky, drahé kameny, perly, krystalky a všechna provedení od prstenů, náušnic, náhrdelníků, náramků, po nákotníčky (řetízky na nohu). Pro ženy, muže i děti. Každý šperk Olivie mi přišel krásně a bezpečně zabalený včetně věnování a krabičky k uskladnění šperku. Na cestování jsou perfektní jejich přenosné organizéry na šperky.

Na eshopu Olivie.cz je radost vybírat dárečky i šperky pro významné životní příležitosti, jako jsou zásnuby, svatba, jubileum, nebo narození děťátka. Za mě maximální spokojenost a rozzářenost nad každou jedinou objednávkou. Šperky od Olivie.cz doporučuji svým klientkám i sledujícím. Značka Olivie.cz má mou plnou důvěru a společně s Olivie.cz jsme pro vás připravili neomezeně platný slevový kód KATE10 na slevu 10% z vašeho nákupu. Budu moc ráda, když mi dáte vědět, jaký šperk z eshopu Olivie.cz jste pořídili sobě nebo jako dárek.

7 rad pro míchání různých odstínů šperků

1. Umístění

Šperky nejčastěji nosíme na krku, uších, zápěstí a prstech. Na každém z těchto míst nemusíte nosit šperky. Záleží, co je vám pohodlné. Nebojte se míchání drahokamů s perlami a různými strukturami kovů na různých místech.

2. Vrstvení

Vrstvěte šperky různých barev na sebe nebo velmi blízko – například několik náhrdelníků na krku nebo pár prstenů na prstech. Brzy zjistíte, že je to zábavná hra s neomezenými možnostmi. Vyberte si náhrdelníky různých délek, abyste se vyhnuli zamotání, a spárujte prsteny různé tloušťky.

3. Rovnováha

Při výběru se snažte o rovnováhu. Pokud chcete dát vyniknout jednomu šperku s výrazným motivem, další kousky volte v umírněnějším provedení. Pokud jste maximalista, toto pravidlo se vás netýká. Cítíte se skvěle, když máte na sobě mnoho výrazných šperků, takže v tomto stylu i úžasně vypadáte. Jasným důkazem je třeba nezaměnitelná Iris Apfel.

4. Počet

Pokuste se rovnoměrně promíchat kovy v celém vzhledu. Krásně vypadá vrstvení náhrdelníků z růžového zlata a stříbra s několika zlatými a stříbrnými náramky.

5. Nálada

Přemýšlejte o sdělení každého šperku. Šperky mluví. Roztomilý náhrdelník s jednorožcem bude působit mladistvě, zatímco jemný náhrdelník z drahokamů nebo perel signalizuje rafinovanost a ženskost. Pokud chcete pomocí šperků komunikovat, sjednoťte v jednom outfitu své sdělení. Když například zvolíte přívěsek s motivem anděla, stále dává smysl mixovat tóny dalších šperků v tom samém outfitu, ale například náušnice s motivem kočičky si vezměte jindy.

6. Tón pleti a barevná typologie

Pusťte vše, co vám někdo předepsal z hlavy, pokud s tím sami nejste v pohodě. Můžete mít přirozenou tendenci vybírat si například spíše chladné kovy než ty teplé. Ale znáte to. Výjimka potvrzuje pravidlo a kontrasty mají největší efekt. Pokud tedy patříte mezi zmíněné milovnice stříbra, ale přece jen chcete vyzkoušet jít trochu za komfortní zónu, nemusíte se hned celá zahalit do teplých zlatých šperků. Takové skoky vám asi způsobí nepříjemné pocity a taky to, že si experimentování ještě víc znechutíte. Mám pro vás tedy zajímavý tip číslo 7 níže.

7. Šperk v designu různých tónů

Jeden kus, který přirozeně obsahuje dva, nebo více tónů kovů, jako jsou měděné a stříbrné hodinky nebo náhrdelník ze žlutého zlata s akcenty z bílého zlata. Smíšený šperk může přirozeně sloužit jako sjednocující prvek, který vám umožní mixovat v outfitu oba kovy v náhrdelnících, náramcích, prstenech nebo náušnicích. Jak to udělat snadno? Dejte si na sebe převahu šperků ve vašem oblíbeném tónu a k tomu zvolte jeden šperk, který má v sobě i kapku kontrastního tónu – například toto pozlacené srdce ve stříbrném srdci.

PS: Koukněte také na recenzi mých prvních šperků Olivie.cz a recenzi kouzelných Svíček se šperkem. Výběr nejstylovějších dárků najdete v Dárkovém průvodci Stylové poradny.