Dámské obleky od Anežky z Cameronni
Jednoho dne mi zazvonil telefon a na druhém konci se ozvala moc milá žena, Anežka Jizbová. Všimla si, že máme stejnou misi, a to obléknout ženy i muže tak, aby se cítili krásně a sebevědomě. Já ji realizuji přes poradenství v osobním a profesním stylu, Anežka prostřednictvím dámských obleků na míru. Co se tedy potkat a téma rozvinout více?
Domluvili jsme si první online setkání, pak další, a postupně vzniklo velmi cenné propojení a spolupráce. Anežku jsem již měla možnost poznat lépe. Je to velice talentovaná žena, která má jasnou vizi povznést byznys módu v Česku. Anežka založila značku Cameronni, která se specializuje na design a šití převážně dámských obleků na míru.
V tomto článku vám přináším exkluzivní rozhovor s výjimečnou ženou, které se povedlo najít díru na trhu a během prvního půl roku fungování mít ve výrobě plno.
A protože jsme se vyzpovídali vzájemně, v rozhovoru se mnou na blogu značky Cameronni jsem Anežce prozradila, jaké hodnoty osobní a profesní image sdílí a školí moje značka Stylová poradna.
Ale nyní se již seznamte s mým osobním tipem na nominaci 30 pod 30, Anežkou Jizbovou, zakladatelkou české módní značky dámských kostýmků na míru. Užijte si rozhovor a neváhejte přidat komentář pod článkem.
Co bylo tvým největším impulsem k založení značky Cameronni?
Pracovala jsem dříve ve firmě, která propojovala privátní ostrovy s privátními jachtami a jety, a byla jsem v pozici frustrované zákaznice, která se chtěla jednoduše a elegantně obléknout. Tehdy to pro mě znamenalo buď jít do Pařížské ulice v Praze a nechat si přešít oblek na míru u švadleny, což by znamenalo čas a peníze navíc, nebo koupit si obleky ve fast fashion obchodech, což jsem nechtěla. Obleky byly většinou velmi volné a nelichotily mé postavě.
Po následné validaci jsem došla k závěru, že se s tímto problémem potýká mnoho žen. Proto jsem přišla s myšlenkou dámského krejčovství Cameronni – značky, která rozumí potřebám žen a ve které se ženy mohou cítit sebevědoměji a komfortněji.
Velkým impulzem pro mě bylo jít proti tradičnímu konformismu, že na mole musí chodit pouze modelky s určitými mírami a do určitého věku. To, že je ženě 60 let nebo že se stravuje zdravě, ale má problémy se štítnou žlázou a kily navíc, přeci neznamená, že není krásná. Tuto problematiku se snažíme reflektovat v rámci našich přehlídek a v kampaních.
V současné době se kromě B2C segmentu věnujeme i firmám, kterým dodáváme námi navržené a ušité obleky, reflektující jejich brand.
Proč ses rozhodla specializovat se právě na výrobu dámských obleků na míru?
Jelikož trh s pánskými krejčími v oblasti výroby obleků je přesycený, ale u žen tomu tak není… V dnešní době přitom průměrně přes 40% žen zastává manažerské funkce a oblek, který je šitý na míru dokáže krásně podtrhnout a nebo naopak schovat ty partie, které ženy potřebují vybalancovat. Do obleků navíc odrážíme jejich individualitu a tvoříme je s láskou tak, aby se v nich každá žena mohla cítit sebevědoměji a komfortněji.
Co je nejvíce žádaným produktem – bestsellerem značky Cameronni?
Našim největším bestsellerem je oblek s jednoduchými klopami a zvýrazněným pasem v červené barvě. Pozn.: Tento nejoblíbenější model dámského kostýmku můžete vidět na foto níže.
Kolik stojí momentálně kostýmek značky Cameronni?
Záleží, zda klientky chtějí úplně nový originální návrh na míru pro ně či naopak něco, co již prodáváme, ale obecně za kostýmek u nás klientky platí kolem 25 000 Kč.
Kolik lidí stojí za ušitím jednoho obleku?
Právě, že mnoho. U konzultace s klientkou jsem většinou já či moje kolegyně. Návrhy pak zpracovávám já či moje dvě kolegyňky, na konstrukci pak máme dvě šikovné slečny. Jedna konstruuje kalhoty, druhá sako a pak, co se týče střižny a sešívání obleků, tam se počet lidí odvíjí dle složitosti designu. Typicky, ale platí, že na jeden úkol jsou vyčleněni jeden až tři lidi.
Odkud jsou materiály pro Cameronni modely a proč? Jezdíš si je vybírat osobně?
Ano, veškeré materiály jezdím vybírat osobně. Je opravdu velmi důležité si látku nejdříve “osahat”. My šijeme většinu času ze 100% vlny, ale v Česku moc dodavatelů v tomto ohledu není, proto látky nakupujeme např. v Itálii, Německu či Turecku.
Dokážete ženám (a mužům) navrhnout kromě obleku i další doplňky k oblečení, které si objednají?
Ano, umíme ženám i mužům navrhnout i košile, šátky či kravaty. :)
Vím, že hodně cestuješ a máš tudíž srovnání s konkurencí v zahraničí.
V čem si myslíš, že máme v Česku mezery, co se týče byznys oblékání a proč?
Myslím si, že v zahraničí lidé více pochopili, že oblékání není nutně povrchní záležitost, ale můžeme jím vyjádřit naši autenticitu, což vede k tomu, že se cítíme lépe. V České republice, si myslím, že to postupně začínáme chápat, zejména lidi, kteří pracují v odvětví, ve kterém musí svůj osobní brand na každodenní bázi před svými klienty (re)prezentovat.
Které zahraniční “vychytávky” v byznys oblékání bys třeba ráda implementovala do Česka? Jsme na ně připraveni?
V našem odvětví jsme v Evropě celkem průkopničtí, proto pokud bychom se bavily na obecné rovině, tak v současnosti pracujeme na dvou ,,vychytávkách” v rámci sak a v rámci kabelek, zatím je to, ale v testovací fázi, tak si to spíše nechám pro sebe :))
Navštěvuješ módní akce u nás a v zahraničí? Jak a kde čerpáš inspiraci?
Občas se zúčastňuji přehlídek u nás i v zahraničí, jelikož to k našemu oboru neodmyslitelně patří, ale inspiruji se spíše celkovým uchopením přehlídek, zejména v zahraničí. Zajímá mě, kde se konají, jakou hudbu využívají, jak do sebe umělecky zapadají jednotlivé aspekty show a jaký estetický prožitek si z celkové akce lidé odnáší.
Ovšem studnou inspirace pro jednotlivé modely jsou pro mne bezesporu moderní galerie, secesní a kubistická architektura.