The white shirt miracle /Zázrak jménem bílá košile

Odteď najdete na blogu více konkrétních rad z oblasti osobního stylingu. Naštěstí existuje v oblékání mnoho vychytávek, které nám usnadňují život. Chci je s vámi sdílet a prodiskutovat. Protože i přes to, že mnoho fungujících triků je s námi již od pradávna a vy mnoho z nich jistě znáte, nové trendy nás občas trochu matou. Stále se ale můžete spolehnout na jisté klasiky, které fungují vždy a pokud je zpestříte trendy, vykouzlíte to, co se dá definovat jako šik vzhled.

Takzvané basic kousky jsou zdrojem mnoha kombinací, který nezklame. A právě nejnezbytnějším z nich, který prostě neomluvně musíme mít všichni v šatníku je BÍLÁ KOŠILE. Vlastnit alespoň jednu klasickou bílou košili s knoflíčky nás totiž zachraňuje v situacích, kdy tápeme, co na sebe, např. na zkoušku, pracovní pohovor, slavnostní večeři, představení v divadle… Zvolit bílou košili, je nejen nejsnadnějším řešení, ale zároveň to nikdy nemůže být nevhodná volba.

Kouzlo spočívá také v tom, že s tímto kouskem můžete vytvořit tisíce variací. Tudíž je logicky velmi chytré opatřit si jich více. Je už jen na vás, jestli se budete držet jednoduchého střihu nebo budete experimentovat i s jinými variacemi bílé košile.

Kde bílou košili hledat? Jako základní kousek bude k sehnání v sítích s kolekcemi BASIC, jako má třeba Zara. Jednoduchou bílou košili s knoflíčky koupíte např. zde nebo tu. Z mnoha střihů si můžete vybrat na ASOS nebo vsadit na designerské kousky, které vám budou sloužit roky. Vybírat můžete třeba na mém oblíbeném eshopu My Theresa.

Níže jsem vám připravila inspiraci, jak i s jednoduchou bílou košilí lze dosáhnout originálního a svěžího vzhledu.

……………………………………………………………………………………………………………………………

From now on you will find more specific personal styling advice on Chic Cocktail. There are many styling tips that can make your life easier and I decided to share and discuss them with you. Even though some of the tricks have been here for ages and most of you are familiar with them, new trends are coming and seem to confuse us sometimes a bit. Still, some things will always work and if we spice them up with those trends, there we have what is called chic style.

The so called basic pieces are an unfailing source of combinations. The most necessary must have in your closet is A WHITE SHIRT. There simply must be one button down classic white shirt hanging because it is the forever solution for what to wear on an exam, a job interview, the first day at work, a formal dinner, a theatre performance… and with the white shirt you can make the easiest and a never-inappropriate choice.

The point is that if you can make thousands of variations with this particular article, it is logically very efficient to posess more of them. It is then up to you if you experiment with the design on remain sticked to a classic cut.

The white shirt can be found in retails offering BASICS collections, such as Zara – the basic button down cut here or Lindex one here. You can choose from other variations on ASOS or purchase designer items that will serve you well for decades, e.g. on My Theresa.

Get some inspo from the following chic combos based on the white shirt and brightened up with trendy pieces.

Business chic

507e23872dd40e0df5e136b4d2b20f57

 Source Pinterest

Casual

9480746bb62a90a26cb1e90e9c7556f4

 Source – Megan Smith personal stylist web

The white shirt trend for this summer

with denim, over a crop top

denim fashion trend street style denim shirt high waisted jeans 002

Source – Pinterest

White shirt short sleeve

shop items at New Look

article-2504508-195E98C600000578-619_306x637

Source – Who what wear

White shirt

shop items at New Look

The white shirt Day elle

Source: Elle uk July 2014 on ISSU

white shirt sporty

sneakers Stella McCartney, baseball cap Acne Studios, shop other items at New Look