fbpx

About

Hi! I’m Kate.

I am a personal stylist and blogger. I would like to help you mix your own fashion chic cocktail!

 

My personal styling service involves advice on how to find your own style, wardrobe consultation, combining your clothes into new chic outfits, personal shopping services in my country, the Czech republic, or through virtual styling.

I love helping you look and feel CHIC!

Learn more about how I can help with on Personal styling page. Also, check out my Chic Cocktail blog – a mixture of fashion, home decor, travel and beauty tips.

 

1 Comment

  1. Lenka
    07/10/2022 @ 20:18

    S Kate jsem měla možnost projít si svůj šatník a poté i jít s ní nakupovat. Čas s Kate byl neuvěřitelný. Je to příjemná, úžasná, usměvavá a ochotná žena, která opravdu poradí člověku na míru. Mě absolutně otevřela oči v tom, jak se mám oblékat a jak vypadat i ve svém zaměstnání sexy a důstojně zároveň. Už teď vím, že s Kate budu i nadále spolupracovat. Nakupování s ní bych popsala jako nákup s nejlepší kamarádkou – úžasně jsme se u toho bavily, usmívaly se od ucha k uchu, užívaly si to, mluvily jsme nejen o módě, ale o všem možném – taková je má zkušenost a je nepopsatelně krásná. Určitě na 1000 % doporučuji Kate.

    Reply

Leave a Reply

/** * Stylesheets and Javascript files are enqueued in theme-functions.php */ ?>