Swimmwear Bikini

pHOTO: LUCIE KUČEROVÁ

MUA: EVA KEJÍKOVÁ

POST-PROCESS: TOMAS DILHOF

STYLING, MODEL: KATE ZIEGLER

 

Wearing: Puma bikini / plavky, Reisenthal bag / kabelka, Melissa jelly shoes / boty, Vogue frames / sluneční brýle, bracelet / náramek – old


Balloons_Puma_bikini_colorful_swimmwear

This summer is simply awesome! No extreme heats, just ideally hot weather for spending most free time by the pool and I’m really good in this activity. My summer outfits will prove this. This one is really colorful. In this outfit pics you might see that I’m in love and happy.

Puma bikini

I love the color combination on my Puma bikini cause these blue pink triangle bikini looked good on my skin tone even before it got sunkissed. Triangle bikini top is my fave cut. It’s comfortable for beach sports, swimming and the pink bikini strings also look pretty under the summer dress, playsuit or Tshirt.

Reisenthel basket

As to accessories, I’ve got some compliments on the neon pink color Reisenthel bag. Large plastic bags have been trending this season, especially the popular Obag bags. However, it’s fun to stand out from the crowd with a unique piece like this Reisenthel basket.

Melissa jelly shoes

Talking about plastic, what’s better idea regarding poolside footwear than a pair of sandals which can resist water and everything? I’ve just tried Melissa jelly shoes for the first time in my life and I can’t believe now that I had some doubts before. They are so comfy!

Hope you’ve been having fabulous summertime as well! Let me know what’s up!

 


 

Toto léto si vážně užívám! Krásného letního počasí, zamilovanosti, volného času u vody…I přesto, že se na letošní dovolenou teprve chystám, zvládla jsem již mnohokrát navštívit brněnské bazény. Jedním z mých oblíbenců je koupaliště Dobrák se skvělým vybavením pro relax i aktivní vyžití. Odtud jsme také vyfotili tento veselý pestro-barevný outfit.

Plavky Puma

Plavky Puma v modro-růžové kombinaci mám moc ráda. Vypadají totiž dobře i na světlé kůži ještě než se stihnu opálit. Co se týče střihu plavek, mám ráda klasické zavazovací triangle bikini, protože jsou praktické na pohyb při vodních sportech. A šňůrky od plavek vykukující pod šaty nebo overalem prostě k létu patří!

Reisenthel taška

Neonově růžová Reisenthel taška budí pozornost. Velké barevné gumové a plastové tašky jsou obrovským trendem. Zatímco dav velí “kabelka O bag”, já se rozhodla odlišit se neméně cool kouskem – sytě růžovým košíkem od Reisenthel.

Boty Melissa

Když už je řeč o plastových doplňcích, poprvé v životě jsem vyzkoušela voňavé boty Melissa a musím uznat, že jsou opravdu roztomilé a velmi pohodlné na nošení, k vodě obzvláště.

A jak si trávíte léto vy? Pochlubte se mi!


vogue_frames_puma_triangle_bikini_top
vogue_frames_pink_nails

Nails / Nehty – Rimmel 60sec by Rita Ora Neon Fest

 

vogue_eyewear_sunglasses_puma_triangle_bikini_toppuma_bikini_swimmwear_outfit

Získejte slevu 20% z nákupu na answear.cz. Zadejte slevový kód Chic20!
Platí při nákupu nezlevněného zboží mimo značky Mango, MangoMan, MangoKids

 

pink_reisenthel_basket Melissa_jelly_shoes_blue_tassle_sandalsbikini_outfit_swimmwear_post